Kvalita spánku, zkušenosti a měření účinků Somavedicu v domácích podmínkách. 

11.01.2020

Proč je spánek důležitý? Jaké jsou možnosti měření spánku v domácích podmínkách a jak mohu kvalitu spánku ovlivnit? Obsah článku vychází z našich letitých poznatků a zpětných vazeb klientů.

Spánek a jeho dopad na život každého z nás začíná být poslední roky velmi aktuální téma hlavně v oblasti osobního rozvoje a zdravého životního stylu. Dalo by se říct že spolu s kvalitou prostoru, ovzduší a vody se jedná o ta nejzásadnější témata s kterými ještě stále není obeznámena většina lidí.

Je to velký informační deficit, protože člověk je obdařen velice slušnou (až zázračnou) regenerační schopností, která probíhá zcela tiše a automaticky. Tedy pokud dodržíme několik klíčových podmínek a jednou z nich je právě kvalita spánku.

Jenže v proudu života, který je navíc neustále stimulován podněty okolí se mnozí z nás na spánek koukají, jako na něco co bychom raději úplně vypustili. Jenže pro naše tělo a psychiku je doba spánku naprosto klíčová, protože právě v něm si dokáže pořádně načerpat energii do dalšího dne a celkově regenerovat po všech stránkách.

Každý to dobře zná. Jedu přes noc abych stihl ... (doplňme si každý dle gusta). Vzpomenete si jak potom vypadal další den? Často to tak nějak drhne a není to úplně ono. Ale co, jedna noc je ještě snesitelná, ale jakmile se nocování začne opakovat a stane se z nedostatečného spánku návyk, tak z něj dřív nebo později vyjde jediné: spánková deprivace.


Video z youtube kanálu Trochu lepší, které shrnuje obsah knihy světového bestselleru Proč spíme od Matthewa Walkera.


Pokud si chcete poslechnout delší rozhovor o spánku, tak je k dispozice na youtube kanálu Cukrfree s MUDr. Peterem Šóškem Ph.D.


Při vývoji Somavedicu se téma spánku logicky dostalo do popředí jako jedno z prvních, takže se spánkem již pracujeme řadu let. Díky analýzám a mnoha zpětným vazbám od klientů víme, že kvalita spánku se Somavedicem často zlepšuje již v prvních dnech po zakoupení. Jedná se o jednu z mnoha funkcí, kterou Somavedic dokáže efektivně řešit.

Podle dosavadních zpětných vazeb našich klientů se hloubka spánku díky účinkům Somavedicu zdvojnásobuje až ztrojnásobuje.

Z kvalitního spánku se nám lépe vykračuje do nového dne ve kterém následně děláme také lepší rozhodnutí. Ať už jde věci prosté nebo naopak klíčové. Všechny tyto rozhodnutí, činy a myšlenky se vzájemně proplétají den za dnem.

Mnoho našich klientů intuitivně pocítí, že se lépe vyspali a bývají velmi příjemně překvapení jak Somavedic funguje. Ale někteří lidé dokud neuvidí čísla, tak neuvěří nikomu a ničemu. Ještě lepším způsobem je si danou věc zkusit doslova na vlastní kůži. A jelikož jde svět technologii raketově kupředu, tak si dnes docela snadno můžete kvalitu spánku změřit sami a tím pádem i účinky Somavedicu.


Na trhu je momentálně nespočet zařízení od chytrých náramků, hodinek, prstenů, bot až po čelenky na hlavu nebo podložky do postele. Vybrali jsme pro vás tři zajímavá řešení v různých cenových hladinách.


Nejdostupnější a nejoblíbenější náramek Xiaomi Mi Band 4

Nejdostupnější (cca 800 Kč) a zároveň nejoblíbenější nejen v ČR je fitness náramek Xiaomi Mi Band 4. Celkovou dobu spánku dělí do dvou kategorií - délka lehkého spánku a délka hlubokého spánku, která je pro regeneraci klíčová. Můžete také spustit analýzu tepové frekvence během dne. Velice zajímavá je i "funkce" - srovnání hodnot s ostatními uživateli náramku v okolí.

Přesnost náramku je třeba brát s rezervou, ale pro představu jsou hodnoty dostačující. Pokud máte aktuálně hluboký spánek na běžném průměru (cca 15-45 minut), tak změnu k lepšímu po zakoupení Somavedicu s nimi docela jistě zaznamenáte. Nezřídka kdy se podaří mít se Somavedicem 3 hodiny hlubokého spánku.

Video recenze z youtube kanálu SvětAndroida.cz


Elegantní, praktický a nadčasový Oura Ring

Pokud nemáte rádi náramky a zároveň si chcete pořídit vyspělejší technologii, která vám nebude jakkoli znepříjemňovat život a zároveň působí elegantně, tak je to jednoznačně Oura Ring (od 314 Euro). Tento prsten již řadu let sbírá ocenění za design, ale také za přínos pro osobní rozvoj a efektivitu.

Na trhu není momentálně výkonější a komplexnější prsten než právě Oura. Veškeré statistiky přenáší do Vašeho chytrého telefonu (aplikace je anglicky). Prsten je primárně zaměřen na spánek a také detailně vyhodnocuje Vaši tělesnou aktivitu. Takže Vám za pochodu přináší tipy.. (např. ať se trochu projdete, zameditujete atd.) Velice sofistikované a propracované řešení.

Video recenze z youtube kanálu Petra Máry


Přesné a komplexnější měření s čelenkou Dreem

Čelenka Dreem (399 Euro) má v přesnosti jednoznačně navrch. Předností je analýza mozkových vln (EEG), takže oproti náramku a prstenu je měření samozřejmě nejpřesnější. Dreem je úzce zaměřen na spánek, takže čelenka se používá jen v době spánku a je určena pro pokročilejší uživatelé.

Video recenze (EN) z youtube kanálu Cody Rall MD with Techforpsych


Použijte jakékoli chytré řešení, které analyzuje spánek. Se Somavedicem dojdete vždy k lepším výsledkům než bez něj. 

Somavedic nepotřebujete mít vyloženě v ložnici, aby se spánek zlepšil. Naprostá většina lidí si např. model Medic Uran umístí do kuchyně a dá si k němu vodu s karafou. Ložnice je často v dosahu působení Somavedicu (koule o průměru 60m).

Kvalitní spánek je jedna z klíčových oblastí, které Somavedic úspěšně řeší, ale ve skutečnosti je to jen zlomek toho co dokáže. Za roky vývoje se podařilo do jádra Somavedicu vměstnat mnohem více.


Vyzkoušejte Somavedic a zažijte pocit kvalitního spánku...

Somavedic Medic 5G

Medic je pevným základem standardní řady a jeho použití je velice univerzální. Tento model je úspěšně využíván v místech, kde je potřeba harmonizovat prostor intenzivněji. Dokáže si poradit i s těžšími zátěžemi ve městech. (více info)

12 100,00 Kč

Somavedic Medic Uran

Medic Uran je vlajkovou lodí naší společnosti. Jedná se o univerzální model, který si poradí s harmonizací prostoru a vody prakticky kdekoli. Pro své univerzální vlastnosti se velice rychle stal nejprodávanějším modelem (2018 - 2019). (více info)

17 000,00 Kč

Somavedic Medic Amber

Medic Amber je nejvýkonnější a nejuniverzálnější standardně vyráběný Somavedic. Výkon tohoto modelu je 4x vyšší než u modelu Medic Uran. S přehledem si poradí prakticky s jakýmkoli zatížením prostoru, především se silným elektrosmogem. Samozřejmostí je také harmonizace vody. Tento jantarový fešák si získal věrné klienty prakticky okamžitě. (více info)

48 400,00 Kč

Somavedic Medic Rubín

Rubín je zaměřen na podporu vztahů v nejširším slova smyslu. Záměrem bylo vytvořit model, který bude podporovat láskyplnost a otevírat srdce. Měl by také nápomoci v duchovním růstu. Rubín doporučujeme jako doplněk k modelům Medic 5G, Medic Uran, Medic Amber, Medic Gold nebo Medic Kobalt. (více info)

14 520,00 Kč

Somavedic Medic Kobalt

Kobalt je určen pro podporu psychiky, intuice a koncentrace, pomáhá v uzemňování. Kobalt by měl také pomoci při hledání cesty z různých depresivních stavů a psychických poruch. Kobalt doporučujeme jako doplněk k modelům Medic 5G, Medic Uran, Medic Amber, Medic Gold a Medic Rubín. (více info)

14 520,00 Kč

Somavedic Traveler

Tento model slouží jako ideální pomocník na cestách. Vhodný pro zapojení v automobilech, hotelových pokojích, ale také v místech, kde je velký pohyb lidí a mix energií, např. kanceláře, kavárny nebo restaurace. (více info)

9 680,00 Kč

Somavedic Atlantik

Atlantik harmonizuje strukturu, vlastnosti, paměť, hodnotu redox a energetický potenciál vody. Tento model je ideální prakticky všude, kde se pije pitná voda. Atlantikem ošetřená voda má optimální strukturu, je proto antioxidační, eliminuje nadbytečné volné radikály, dokáže významně odlehčit imunitnímu systému a posílit obranyschopnost buněk. (více info)

7 260,00 Kč

Somavedic Harmonie

Harmonie je určena především do menších domů a bytů na maloměstech a venkově. Oblíbená je také mezi staršími lidmi. Název napovídá, jaké má tento model zaměření.  (více info)

7 260,00 Kč

    Klidný, kvalitní a hluboký spánek přeje za celý tým Somavedic Technologies

    Marek Vančura

    Pokud se rozhodnete Somavedic vyzkoušet a spánek si jakýmkoli způsobem analyzovat, tak nezapomeňte dokumentovat. A po analýze mě neváhejte kontaktovat na: marek@somavedic.cz

    Děkuji


    Videoreference klientů