Kvalita spánku, zkušenosti a měření účinků Somavedicu v domácích podmínkách. 

11.04.2020

Proč je spánek důležitý? Jaké jsou možnosti měření spánku v domácích podmínkách a jak mohu kvalitu spánku ovlivnit? Obsah článku vychází z našich letitých poznatků a zpětných vazeb klientů.

Spánek a jeho dopad na život každého z nás začíná být poslední roky velmi aktuální téma hlavně v oblasti osobního rozvoje a zdravého životního stylu. Dalo by se říct že spolu s kvalitou prostoru, ovzduší a vody se jedná o ta nejzásadnější témata s kterými ještě stále není obeznámena většina lidí.

Je to velký informační deficit, protože člověk je obdařen velice slušnou (až zázračnou) regenerační schopností, která probíhá zcela tiše a automaticky. Tedy pokud dodržíme několik klíčových podmínek a jednou z nich je právě kvalita spánku.

Jenže v proudu života, který je navíc neustále stimulován podněty okolí se mnozí z nás na spánek koukají, jako na něco co bychom raději úplně vypustili. Jenže pro naše tělo a psychiku je doba spánku naprosto klíčová, protože právě v něm si dokáže pořádně načerpat energii do dalšího dne a celkově regenerovat po všech stránkách.

Každý to dobře zná. Jedu přes noc abych stihl ... (doplňme si každý dle gusta). Vzpomenete si jak potom vypadal další den? Často to tak nějak drhne a není to úplně ono. Ale co, jedna noc je ještě snesitelná, ale jakmile se nocování začne opakovat a stane se z nedostatečného spánku návyk, tak z něj dřív nebo později vyjde jediné: spánková deprivace.


Video z youtube kanálu Trochu lepší, které shrnuje obsah knihy světového bestselleru Proč spíme od Matthewa Walkera.


Pokud si chcete poslechnout delší rozhovor o spánku, tak je k dispozice na youtube kanálu Cukrfree s MUDr. Peterem Šóškem Ph.D.


Při vývoji Somavedicu se téma spánku logicky dostalo do popředí jako jedno z prvních, takže se spánkem již pracujeme řadu let. Díky analýzám a mnoha zpětným vazbám od klientů víme, že kvalita spánku se Somavedicem často zlepšuje již v prvních dnech po zakoupení. Jedná se o jeden z mnoha problémů, které Somavedic dokáže efektivně řešit.

Podle dosavadních zpětných vazeb našich klientů se hloubka spánku díky účinkům Somavedicu zdvojnásobuje až ztrojnásobuje.

Z kvalitního spánku se nám lépe vykračuje do nového dne ve kterém následně děláme také lepší rozhodnutí. Ať už jde věci prosté nebo naopak klíčové. Všechny tyto rozhodnutí, činy a myšlenky se vzájemně proplétají den za dnem.

Mnoho našich klientů intuitivně pocítí, že se lépe vyspali a bývají velmi příjemně překvapení jak Somavedic funguje. Ale někteří lidé dokud neuvidí čísla, tak neuvěří nikomu a ničemu. Ještě lepším způsobem je si danou věc zkusit doslova na vlastní kůži. A jelikož jde svět technologii raketově kupředu, tak si dnes docela snadno můžete kvalitu spánku změřit sami a tím pádem i účinky Somavedicu.


Na trhu je momentálně nespočet zařízení od chytrých náramků, hodinek, prstenů, bot až po čelenky na hlavu nebo podložky do postele. Vybrali jsme pro vás tři zajímavá řešení v různých cenových hladinách.


Nejdostupnější a nejoblíbenější náramek Xiaomi Mi Band

Nejdostupnější (cca 800 Kč) a zároveň nejoblíbenější nejen v ČR je fitness náramek Xiaomi Mi Band 4. Celkovou dobu spánku dělí do dvou kategorií - délka lehkého spánku a délka hlubokého spánku, která je pro regeneraci klíčová. Můžete také spustit analýzu tepové frekvence během dne. Velice zajímavá je i "funkce" - srovnání hodnot s ostatními uživateli náramku v okolí.

Přesnost náramku je třeba brát s rezervou, ale pro představu jsou hodnoty dostačující. Pokud máte aktuálně hluboký spánek na běžném průměru (cca 15-45 minut), tak změnu k lepšímu po zakoupení Somavedicu s nimi docela jistě zaznamenáte. Nezřídka kdy se podaří mít se Somavedicem 3 hodiny hlubokého spánku.

Video recenze z youtube kanálu SvětAndroida.cz


Elegantní, praktický a nadčasový Oura Ring

Pokud nemáte rádi náramky a zároveň si chcete pořídit vyspělejší technologii, která vám nebude jakkoli znepříjemňovat život a zároveň působí elegantně, tak je to jednoznačně Oura Ring (od 314 Euro). Tento prsten již řadu let sbírá ocenění za design, ale také za přínos pro osobní rozvoj a efektivitu.

Na trhu není momentálně výkonější a komplexnější prsten než právě Oura. Veškeré statistiky přenáší do Vašeho chytrého telefonu (aplikace je anglicky). Prsten je primárně zaměřen na spánek a také detailně vyhodnocuje Vaši tělesnou aktivitu. Takže Vám za pochodu přináší tipy.. (např. ať se trochu projdete, zameditujete atd.) Velice sofistikované a propracované řešení.

Video recenze z youtube kanálu Petra Máry


Přesné a komplexnější měření s čelenkou Dreem

Čelenka Dreem (399 Euro) má v přesnosti jednoznačně navrch. Předností je analýza mozkových vln (EEG), takže oproti náramku a prstenu je měření samozřejmě nejpřesnější. Dreem je úzce zaměřen na spánek, takže čelenka se používá jen v době spánku a je určena pro pokročilejší uživatelé.

Video recenze (EN) z youtube kanálu Cody Rall MD with Techforpsych


Použijte jakékoli chytré řešení, které analyzuje spánek. Se Somavedicem dojdete vždy k lepším výsledkům než bez něj. 

Somavedic nepotřebujete mít vyloženě v ložnici, aby se spánek zlepšil. Naprostá většina lidí si např. model Medic Uran umístí do kuchyně a dá si k němu vodu s karafou. Ložnice je často v dosahu působení Somavedicu (koule o průměru 60m).

Kvalitní spánek je jedna z klíčových oblastí, které Somavedic úspěšně řeší, ale ve skutečnosti je to jen zlomek toho co dokáže. Za roky vývoje se podařilo do jádra Somavedicu vměstnat mnohem více.


Vyzkoušejte Somavedic a zažijte pocit kvalitního spánku...

KategorieKlidný, kvalitní a hluboký spánek přeje za celý tým Somavedic Technologies

Marek Vančura

Pokud se rozhodnete Somavedic vyzkoušet a spánek si jakýmkoli způsobem analyzovat, tak nezapomeňte dokumentovat. A po analýze mě neváhejte kontaktovat na: marek@somavedic.cz

Děkuji


Videoreference klientů