Jaký je ideální pitný režim? Problém dehydratace a naše letité zkušenosti.

17.07.2020

Pitný režim je naprostý základ, který je paradoxně největším problém většiny lidí. Máme mnoho zpětných vazeb od klientů a rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti.

Voda jako základní živel je skutečně důležitá, protože tělo je cca ze 70% tvořeno vodou. 

Pití čisté vody začíná být doslova trendy záležitost, což je bezpochyby dobře. Někteří lidé to přehání a pijí vody více než je nutné, což vede k zatížení ledvin. Ovšem mnohem častější problém je nedostatečný pitný režim = dehydratace. Univerzální množství vypité vody za den neexistuje, ale může nám pomoci jednoduchý vzorec:

Vaši hmotnost vynásobte třemi a výsledek podělte stem + půl litru vody navíc. 

Např: Váha člověka 75 kg. Výpočet: 75 x 3 : 100 + 0,5 = 2,75 litrů vody za den.


Výsledné množství samozřejmě ovlivňují také další parametry, jako je např. fyzická zátěž nebo roční období, ale zatím jsme jednodušší výpočet neobjevili. Lidé se často řídí pocitem žízně, který s přibývajícím věkem výrazně slábne.

V oblibě je také pití slazených a perlivých nápojů, se kterými mají ledviny mnohem více práce než s čistou vodou. Hodně rozšířené je také pití kávy, která tělo silně dehydratuje a určitě ji nemůžeme započítávat do pitného režimu.

Každá vypitá káva by měla být doplněna trojnásobkem vody

Existuje také jednoduché pravidlo, které vhodný pitný režim dokáže potvrdit nebo vyvrátit. Pokud člověk dodržuje správný pitný režim, bude mít moč pří vylučování světlou až průzračnou barvu bez zápachu. Pokud je naopak tělo dehydratované, tak bude moč při vylučování žlutohnědá a bude zapáchat. 


Kvalita vody a její parametry

Poslední dobou se začíná řešit samotná kvalita vody. Zde je bohužel problém s tím, že neexistuje žádná definice kvalitní vody. Je několik parametrů, kterým se kvalita vody měří nebo hodnotí, nejčastější jsou:

 • bakteriologický rozbor -- rozbor podle vyhlášky (ČR)
 • chemický rozbor -- rozbor podle vyhlášky (ČR)
 • Ph -- kyselost nebo zásaditost vody
 • Redox (ORP) -- oxidačně redukční potenciál

jenže...

Dle našich zkušeností je opomíjenou a klíčovou vlastností vody její struktura.

Určitě to znáte. Voda z kohoutku je tabulkově a předpisově pitná, ale voda ze studánky v čisté přírodě je zkrátka lepší. Voda z vodovodu často obsahuje chlór, který na chuti zrovna nepřidá, ale ani po vyprchání chlóru není voda tak dobrá jako v přírodě. Proč je v chuti a kvalitě takový rozdíl?

Dle našich zkušeností jde především o její strukturu. Co to znamená? Pokud byste vodu z kohoutku a ze studánky zmrazili a vytvořili z ní krystaly, tak pod mikroskopem uvidíte zřetelné rozdíly v geometrii. Ta z vodovodu bude mít s velkou pravděpodobností nepravidelné tvary a ta ze studánky vytvoří souměrné, harmonické, pravidelné a geometrické obrazce. Někdy se této strukturované vodě říká živá voda.

Tento zajímavý efekt zkoumal japonský doktor Masaru Emoto, který tomuto fenoménu zasvětil nemalou část života.

Z výzkumů Dr. Masara Emota vyplývá, že má voda paměť a mění strukturu. Reaguje na hudbu, slova a jakoukoli rezonanci.


Od klientu nejčastěji dostáváme zpětné vazby, že je voda po úpravě Somavedicem hladká a jemná, že ji rádi pijí. Podobně k upravené vodě Somavedicem přistupují děti nebo domácí mazlíčci. Takové zpětné vazby nás samozřejmě těší a o mnohém vypovídají.

Byli jsme zvědaví jak vypadá pod mikroskopem voda po úpravě Somavedicem.

Hledali jsem někoho, kdo se focením krystalů vody aktivně zabývá. Podařilo se najít ve Švýcarsku (wasserkristall.ch), kde putoval model Atlantik a následně i model Medic Uran. Výsledek nás mile překvapil.


Strukturovaná voda dokáže efektivněji vyplavovat škodliviny z těla při počáteční detoxikaci, ale také po ní. V různých zátěžích je dnes při běžném způsobu života prakticky každý, takže je ideální vyplavovat škodliviny z těla neustále.

Somavedic nenahradí mechanické čistění vody, ale dokáže měnit strukturu vody z vodovodu nebo zakoupenou v obchodech. 


Modely, které dokáží strukturovat vodu během několika minut

Somavedic Medic Uran

Medic Uran je vlajkovou lodí naší společnosti. Jedná se o univerzální model, který si poradí s harmonizací prostoru a vody prakticky kdekoli. Pro své univerzální vlastnosti se velice rychle stal nejprodávanějším modelem (2018 - 2020). (více info) Platba: dobírkou (hotově) nebo kartou (online)

17 000,00 Kč

Somavedic Medic Amber

Medic Amber je nejvýkonnější a nejuniverzálnější standardně vyráběný Somavedic. Výkon tohoto modelu je 4x vyšší než u modelu Medic Uran. S přehledem si poradí prakticky s jakýmkoli zatížením prostoru, především se silným elektrosmogem. Samozřejmostí je také harmonizace vody. Tento jantarový fešák si získal věrné klienty prakticky okamžitě. (více info) Platba:  dobírkou (hotově) nebo kartou (online)

48 400,00 Kč

Somavedic Atlantik

Atlantik harmonizuje strukturu, vlastnosti, paměť, hodnotu redox a energetický potenciál vody. Tento model je ideální prakticky všude, kde se pije pitná voda. Atlantikem ošetřená voda má optimální strukturu, je proto antioxidační, eliminuje nadbytečné volné radikály, dokáže významně odlehčit imunitnímu systému a posílit obranyschopnost buněk. (více info) Platba: dobírkou (hotově) nebo kartou (online)

7 260,00 Kč

  Důležité je se napít vody hned jak ráno vstaneme

  Pro tělo je zcela klíčové doplnit ráno tekutiny a nastartovat ledviny. Osvědčil se nám jednoduchý postup, který funguje perfektně u 99% klientů.


  Mechanická úprava vody

  Pokud chcete z vody odstranit kontaminaci například: hormony, léky, drogy, mikroplasty, bakterie, viry, plísně, spóry, crytosporidium, giardia lambia, E. Coli a mnohé další. Osvědčila se nám nanofiltrace, která dokáže odstranit miniaturní mechanické částice z vody a následně Somavedic bezdotykově vodě dotvoří žádoucí strukturu a tím ji oživí.

  Kombinace nanofiltrace se Somavedicem vykouzlí skutečně brilantní vodu, kterou si zamilujete.


  TIP: Na internetu je k dispozici hodně informací o vodě. 
  Youtube nabízí ke shlédnutí dva dokumenty - Tajný projekt voda a Voda: Velká záhada Zajímavé povídaní o vodě proběhlo také v divadle Kampa s Jaroslavem Duškem a Dianou Siswartonovou.


  Za celý tým Somavedic Technologies přeji živou vodu jako ze studánky přímo ve Vaši kuchyni. 

  Marek Vančura
  marek@somavedic.cz

  Děkuji


  Videoreference klientů